Video

Podívejte se, jak vyrábíme čápy a spirály a nebo si prohlédněte jak se točí světelný mlýnek. Všechny tyto výrobky a nejen ty, si můžete v našem e-shopu zakoupit. Vyrábíme pro vás v malé dílně u Kutné Hory a vyrábíme pro vás rádi.

Výroba čápa a stojánku

Houpací čáp je vhodný jako dárek nebo dekorace do vašeho obývacího pokoje. Také může zpříjemnit vaše pracovní okolí, například vaši kancelář. Houpacího čápa sestavte podle fotografie a čapí zobák namočte do teplé vody (pokojová teplota). Pokud chcete zabránit vzniku vápenité usazeniny, použijte destilovanou vodu. K nekonečnému pohybu stačí houpacímu čápu sklenice s vodu, kterou občas můžete dolít.

Světelné mlýnky

Světelný mlýnek je tu s námi již od roku 1873. Jedná se o jednoduchý fyzikální přístroj, který demonstruje působení elektromagnetického záření. Skládá se z baňky ze které je odčerpán vzduch a z malé vrtulky se čtyřmi listy. Jedna strana listu je černá a druhá světlá. Dopadající záření způsobí, že tmavé listy světlo pohltí a světlé listy odrazí. Listy se začnou pohybovat směrem od zdroje záření. To celé je umístěno na jehlovém ložisku.

Spirály

Naše dvojitá skleněná spirála je tvořena z jednoho kusu skla. Při točivém momentu vytváří spirála optický klam dvou proti sobě točících se spirál (princip Jin a Jang). Spirála dodá vašemu domovu tu správnou harmonii, neboť odpovídá učení Feng-šuej.